Будні психолога ."Якщо ображають дитину"

План заходів до акції «16 днів проти насильства»

25.11-10.12.2023

1 Оформлення стенду «16 днів проти насильства» 23.11.23 - Геленко І.П.

2 Бібліотечна виставка «Безпечне майбутнє починається сьогодні»   27.11-10.12.23 - Буршина С.Г.

3 Класні години для початкової школи « Якщо тебе ображають …Як міцно дружити»  Урок - презентація  27.11-10.12.23 1- 4класи Класні керівники, Коцюруба Е.М.,Геленко І.П.

4 День Смайликів  29.11.23 протягом дня 1-4класи Класні керівники, Коцюруба Е.М.,Геленко І.П. - Виставка малюнків в класі «Намалюй посмішку» - Емблемки «Смайлики» «Подаруй смайлик другу»(фото-відео)

5 Урок-презентації для класних годин за вибіром вчителя: 27.11-10.12.23 Протягом тижня 5-10 Класні керівники, Коцюруба Е.М.Геленко І.П.

« 25 листопада - День боротьби з насильством»

«1 грудня - День боротьби зі Снідом.»

«3 грудня – День людей з обмеженими фізичними потребами»

«5 грудня – День Волонтера»

«10 грудня – День прав людини»

6 «Коло безпеки» Гра для підлітків 30.11.23 5-6 Геленко І.П.

7 «Права Людини» Урок-конференція 27.11-10.12.23  Луцишина Л.В.

8 Відео ролик до Дня Волонтера 5.12.23 5-11 Коцюруба Е.М.Геленко І.П.

9 Інтерактивне заняття: « ІПСШ.ВІЛ,СНІД.Що про це потрібно знати» 1.12.23 10 -11 Сіліченко В.В.

10 Відеовистава .Форум театру .Стоп.Булінг 3.12.23  Сіліченко В.В.

11 «Як не стати жертвою торгівлі людьми» Дискусійний клуб та перегляд відеороликів

12  ZOOM Зустріч з батьками ліцею  7.12.23 Сіліченко В.В.

13 Фото-звіт «16 днів проти насильства» сайт-ліцею,фейсбук 10.12.23 - Класні керівники,Коцюруба Е.М.Геленко І.П.

Hомери телефонів «гарячих ліній» та відповідних організацій/органів, до яких може звернутись особа у випадках насильства, в тому числі домашнього:

Національна поліція – 102 (повідомлення про факт насильства);

Урядовий контактний центр – 15-47 (надання психологічної та юридичної консультацій особам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, стосовно дітей або загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам та дітям);

безоплатна правова допомога – 0-800-213-103;

національна «Гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335 або 116-123 (з мобільного).

заходів щодо протидії запобігання булінгу  по ліцею №126

на 2023-2024 навчальний рік

1

Проведення просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних дій (онлайн-зустрічі,онлайн-засідання)

ЗДВР Коцюруба Е.М.., психолог Сіліченко В.В.
вчителі історії та правознавства, класні керівники

2

Проведення місячника правового виховання та декада правових знань онлайн

Вчителі історії  Луцишина Л.В., класні керівники

3

Години спілкування- онлайн , просвітницькі заходи у рамках проєкту « Я маю право»

класні керівники, психологічна служба

4

Взяти участь у всеукраїнському онлайн - тижні протидії булінгу.

класні керівники

Вчителі історії

ЗДВР Коцюруба Е.М.,

5

Бесіди з учнями , круглі столи на тему «Що робити , коли тебе ображають дорослі», «Насильство в сім’ї , та як його уникнути»

заходи - онлайн

Протягом року

класні керівники

Вчителі історії

ЗДВР Коцюруба Е.М.., психолог Сіліченко В.В.

6

Години відвертого онлайн - спілкування за участю представників ювінальної поліції «Не допускай проявів булінгу над собою»

Протягом року

ЗДВР Коцюруба Е.М., психолог Сіліченко В.В., класні керівники

7

Проведення онлайн - годин спілкування, бібліотечних онлайн - уроків на тему «Моє світле майбутнє», «Мистецтво спілкування», «Життя видатних людей»

Жовтень - грудень

Буршина С.Г., класні керівники

8

Виставка онлайн - плакатів на тему «Шкільному булінгу скажемо «НІ!»

Березень-квітень

Педагог-організатор Геленко І.П.

9

Тренінгове онлайн - заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»

Січень-березень

психолог Сіліченко В.В.

10

Написання есе на тему «Як довіряти і бути вдячним іншим» Конкурс-онлайн

Березень-квітень

Вчителі української мови

Порядок реагування на випадок булінгу

• Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу, стороною якого вони стали, або підозрюють про його вчинення стосовно учасників освітнього процесу.
  • У закладі освіти заяви , або повідомлення про випадок булінгу, або підозри що до його вчинення приймає керівник закладу.
  • Повідомлення можуть бути в усній , або письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

Порядок реагування на доведений випадок булінгу

1. Керівник закладу у строк , що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган Національних поліції України, принаймні  одного з батьків особи, яка стала стороною булінгу.
  2. За потребою викликає бригаду швидкої медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги.
  3. Повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання  щодо соціального захисту особи, яка стала стороною булінгу, з’ясування причин які призвели до випадку булінгу, та вжиття заходів для усунення таких причин.
  4. Повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу, забезпечення психологічної підтримки та надання  соціальних послуг.
  5.  Керівник   скликає комісію з розгляду питань  випадку булінгу не пізніше ніж у продовж трьох робочих днів, з дня отримання заяви.