УМОВИ доступності закладу для навчання осіб з особливими потребами

УМОВИ

доступності закладу для навчання осіб

з особливими потребами

«Інклюзивне навчання – це комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах на основі застосування особистісно орієнтованих методів навчання, з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності таких дітей» (Концепція розвитку інклюзивної освіти. Наказ МОН від 01.10.2010 № 912).

Інклюзивне навчання означає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання, в загальноосвітніх класах, в яких в разі необхідності їм буде надаватися підтримка як у навчальному процесі, так і з перепланування школи, класів, програм і діяльності з тим, щоб всі учні без виключення навчалися і проводили час разом.

Організація доступності закладу для навчання дітей з особливими освітніми потребами у КЗО ССЗШ № 126.

Умови доступності:

·  безперешкодний рух комунікаційними шляхами, поверхня рівна та неслизька як у приміщенні, так і на прилеглій до школи території;

·  в наявності пандус, сходи з поруччям, споруда має чітко видний, доступний головний вхід з вулиці);

·  вхід прямий і рівний, габарити тамбура дозволяють маневрувати інвалідним візком, вхідні двері скляні;

· можливість своєчасного користування зонами обслуговування та відпочинку  (спортивна зала, їдальня, кабінет інформатики, майстерні, актова зала);

· на території закладу гарна якість зовнішнього штучного освітлення (фон арі – 4 шт.);

· для забезпечення умов для проведення фізичного виховання на відкритому просторі є:

˗ спортивний майданчик з живим газоном;

˗ тренажерно-ігровий майданчик з твердим покриттям;

˗ тренажерний майданчик.

· коридори не широкі (2,70 м), предмети інтер’єру в коридорах не ускладнюють пересування дітей з особливими потребами;

· створена гнучка система освітлення, що відповідає вимогам всіх категорій користувачів;

· забезпечені навчальними програмами, дидактичними посібниками;

· проводяться корекційні розвиткові години (згідно додатку І, Постанови КМУ від 14.02.2017 № 88);

• в наявності посади: асистент вчителя, тифлопедагога, логопеда, практичний психолог.
  • В наявності підручники по предметам шрифтом Браеля та предмети для адаптації дитини в соціумі.

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 15.08.2011 № 872 «Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах», листа МОН України від 13.08.2014 № 1/9-413 «Про організацію навчально-виховного процесу учнів з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку», листів МОН України від 12.07.2017 № 1/9-385 «Про навчальні плани та організацію навчально-виховного процесу учнів з особливими освітніми потребами», від 28.07.2017 № 1/9-414 «Про забезпечення фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрямки діяльності на 2017/2018 навчальний рік», Постанови КМУ від 09.08.2017 № 588 «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», наказу КЗО СЗШ № 101 від 02.10.2018 № 201А/1 «Про організацію роботи в інклюзивних класах у 2017-2018 н. р.» у 6В класі, організовано роботу з інклюзивним навчанням. Станом на 05.02.2018 р. навчається 1 учень.

Інклюзивне навчання в КЗО ССЗШ № 126:

· ґрунтується на правах людини і принципах рівності.

· спрямоване на всіх дітей і дорослих, особливо тих, хто є виключеним з загальної системи навчання.

· це процес усунення бар’єрів в системі освіти та системі підтримки.

В 2018-2019 н.р. в паралелі 7-их класів відкрито інклюзивний клас.